Pokud hledáte program na Vaši společenskou akci, FOOTBAG freestyle je velmi zajímavá a originální volba, jak pobavit lidi a oživit atmosféru!
Ostrava freestyle.jpg
Kam za Footbagem:
22-24. 8. 2014:  Mistrovství Polska(Facebook event) (Lubaczow)
30. 8. 2014: SportFest (Ostrava)
-> (workshop + ukázka Footbagu
)
--->> Hot NEWS:
[3.8.2014] Mistrem světa pro rok 2014 se stal Jindra Smola, mistrem Evropy Vašek Klouda! Gratulace!!

Kari a Škvíra | FreestyleDouble.com

Výměna odkazů, ikonek a bannerů

Banner Maker

andre
Obrázek.jpg
Ahoj v novém roce!

V novém roce bych vás chtěl trochu motivovat, nejen aby jste měli chuť freestylovat a pořádně trénovat, ale taky motivaci udělat v životě neco dobrého ;-) Proto vám sem dávám 3 videa, na které se stojí za to podívat!!! Já jsem ke konci toho starého roku využil své dovednosti ve Footbagu a udělal radost ostatním, jak můžete vidět v následujícím videu:

Video, které vytvořil můj kamarád Vít Kanyza, zachycuje naši exhibici, soutěže a vánoční blahopřání dětem z dětského domova v Havířově. Vystupoval jsem spolu s Vítem a s Davidem Vycudilíkem.
Akce byla narychlo, nic jsme za to nedostali, ale to nám vůbec nevadilo, jeli jsme tam udělat dobrou věc. Odměnou nám byla radost všech dětí, kterým jsme alespoň trochu zpříjemnili Vánoce, které bohužel museli prožít bez rodičů ... A to za zamyšlení stojí!
V následujícím videu můžete vidět Vaška Kloudu na Russian Footbag Open 2012, kde předvedl svými neuvěřitelnými sérkami a masivními triky, že má stále obrovskou formu a nekonečné množství energie :))
Úřadující mistr světa ve Footbagu, Honza Weber ukazuje v tomto videu, proč je právoplatně nejlepším hráčem footbagu na světě! V tomto videu nestačíte sledovat míček, no jen si tyhle triky zkuste :-))

Přeji vám všem, ať si pořádně užijete Vánoce a taky ať se vám splní všdchna přání a máte úspěšný rok 2013!!! A mnoho prokopaných footbagů! ;-)

lll.jpg

Praha, Hradec Králové, Jeseník, to jsou města kde žijí, a kde dělají Footbag naši mistři světa. V Praze také sídlí Circus freestyle a Česká footbagová asociace. Ale co taková Ostrava? Jak to tady vypadá v současnosti?

aktualita_bez_obrazku_2.jpg
Dělá někdo v Ostravě Footbag? Jsou tady nějaké týmy? Na koho se obrátit, když chcete začít dělat triky s Footbagem/Hakysákem? Společně se teď podíváme, jak to tady vypadá ;-)
Před pár lety:
  • Budeme se bavit o freestyle Footbagu (nebo taky o Hakysu, jak je znám mezi běžnými "kopači" a lidmi). Jeho freestyle forma je velice zajímavá a zábavná. I přesto však v posledních letech nemá tolik nadšenců tady u nás, jak to bývalo před pár lety, např. díky bonbónům Starburst a soutěži s nimi, díky které mělo hakysák mnoho lidí a mnoho jich začalo kopat nebo "freestajlovat" :-)
  • Taky u nás byla na začátku tisíciletí založená již zmiňovaná ČFA, které nyní šéfuje mistr všeho freestylu Dexter, a která každým rokem pořádá Mistrovství ČR a Todexon (mezinárodní soutěž). V minulých letech se v Ostravě našlo pár nadšenců, kteří trénovali freestyle footbag a zakládali různé týmy.
cfa.gif
V současnosti:

Co se týče freestyle Footbagu, v Ostravě se tomu i nyní pár lidí věnuje.

IMG_3029.JPG
  • Thomas Konečný (z Ostravy - Poruby) hraje závodně Footbag již 3 roky (od 2009) a účastnil se několika zahraničních i domácích soutěží, vystupoval na různých akcích, a také nabízí výuku Footbag freestyle zdarma pro všechny, kteří by o to měli zájem. Rád poskytne rady a tréninky, ať už osobně a nebo online např. po Facebooku. Na jeho videa se můžete podívat v horní rubrice webu.
  • Dále občas Footbag v Ostravě hraje Michal (z Rožnova pod Radhoštěm), Jirka ( z Ostravy - Poruby), a Jirka "junior"(z Ostravy - Hrabůvky), mladý hráč, u kterého doufáme, že mu zájem dlouho vydrží :)

Akce v ostravě:

  • Nedávno proběhla akce Dělej něco (viz článek Project Dělej něco) a poté i finální vyhlášení vítězů této soutěže. Zde si mohli vyzkoušet děti a mládež Footbag freestyle pod vedením mistrů a ti nejšikovnější byli vybráni pro další výuku online. Shlédněte videoklip z akce:
377333_200288850104972_57613113_n.jpg
419191_195245233942667_780809675_n.jpg
IMG_0121.JPG
IMG_0123.JPG
Chcete taky dělat Footbag?

Jestli chcete dostat rady a nebo trénovat s někým z Ostravy, napište VZKAZ a my se vám ozvem ;-) Pokus jsi z jiného města, i tak napiš :)  Neváhej a pojď to zkusit, je jedno jestli s hakysákem něco umíš, kolik ti je let nebo jestli jsi kluk, či holka ... Let's go Footbag !!!

218093_346067012152515_2058834890_n.jpg

V září 2012 vznikl pro všechny kluky i holky projekt Dělej něco. Ten všem zdarma nabídl naučit se jeden ze tří freestyle sportů, a to Footbag, Freestyle fotbal a Breakdance. Na ostravsku probíhaly po tři dny výběrové a tréninkové akce spojené s exhibicemi, kde mistři freestylu učili mladé návštěvníky základům ve všech třech sportech.

Nejtalentovanější kluci a holky si odnesli odměny a také postoupili do další výuky a bližšího kontaktu s projektem. Od každého sportu vznikla série 6 videí, která se postupně budou objevovat na stránkách projektu www.delejneco.cz a na youtube.com. Já vám ZDE do rubriky "VIDEA/Škola Footbagu budu doplňovat videa jak se naučit základy Footbagu krok po kroku! Toto je první:
580787_503953476284893_1161901573_n.jpg
Mistrovství světa ve Footbagu je za námi a byl to opravdu skvělý týden plný mnoha skvělých výkonů a zábavy. Opravdu stálo za to být u toho!
Výsledky NET footbagu najdete na výsledkové listině, shrnu tedy stručně hlavní freestyle disciplíny: V mužské kategorii Open rutin vyhrál Honza Weber z Česka, Shred 30 vyhrál Aleksi Airinen z Finska. v kategorii žen vyhrála všechny disciplíny švýcarka Tina Aeberli. Zbytek mužských disciplín vyhráli Češi.
Češi opět předvedli brutální výkony a zvítězili v několika disciplínách:
  • Honza Weber obhájil po druhé za sebou titul mistra světa ve freestyle footbagu, když předvedl jako vždy bezchybnou rutinu. V disciplíně Circle Contest skončil druhý.
  • Milan Benda skončil v této disciplíně druhý, avšak zároveň zvítězil v disciplínách Request contest a Circle contest, kde předvedl obdivuhodné výkony.
  • Vašek Klouda, legenda footbagu, zvítězil v disciplíně Iron Man, díky tomu, že footbag udržel nejdéle ze všech hráčů ve vzduchu.
Chcete vidět kompletní výsledky? Bylo by moc komplikované vypisovat tady všechno, jelikož se soutěžilo opravdu ve velké spoustě kategorií, a proto si můžete kompletní výsledky prohlédnout zde na: VÝSLEDKOVÁ LISTINA
A tady máte mistry světa pro rok 2012:
TOPlist
Your life, your freestyle!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one