Pokud hledáte program na Vaši společenskou akci, FOOTBAG freestyle je velmi zajímavá a originální volba, jak pobavit lidi a oživit atmosféru!
Ostrava freestyle.jpg
Kam za Footbagem:
22-24. 8. 2014:  Mistrovství Polska(Facebook event) (Lubaczow)
30. 8. 2014: SportFest (Ostrava)
-> (workshop + ukázka Footbagu
)
--->> Hot NEWS:
[3.8.2014] Mistrem světa pro rok 2014 se stal Jindra Smola, mistrem Evropy Vašek Klouda! Gratulace!!

Kari a Škvíra | FreestyleDouble.com

Výměna odkazů, ikonek a bannerů

Banner Maker

andre
Obrázek.jpg

Footbag (Hakisak)

-  Je to atraktivní a zajímavý sport, který hrají mladí lidé po celém světě.

-  K tomu je potřebný " Footbag " (česky Hakis,hakysak, hakys, hakis, Hacky sack, Hucky sack, hak, bag atd..), což je malý míček, asi 5cm v průměru, se kterým se hraje. Může být obyčejný pletený, který se dá sehnat u vietnamců nebo v hračkářství a taky kožený, šitý z panelů, kterých je více značek.

-  Hrát se může v kruhu s kámošema, kdy je cílem všech udržovat footbag ve vzduchu za pomocí celého těla kromě rukou tak, aby nespadl. Oblíbený je taky styl freestyle Footbag, kde jde o to, udělat co nejvíc a co nejlepších triků, důležitý je i styl a provedení.

Honza Weber - Freestyle footbag v profesionální podobě mistra Evropy  www.honzaweber.com 

 

 

 

Hakisak (bag) - míček
imagesCALTOO4H.gif  První a nejdůležitější věc. Hakisak může být buď pletený nebo z kůže(značkový, dražší). Pletené pro začátek stačí, stojí jen kolem 50,-Kč a vydrží déle. Kožené hakisy stojí už od 250,- a víc, ale kromě kopání jsou vhodné i na triky, neboli na freestyle, ale musíte je více šeřit. S těmito bagy hrají už pokročilejší hráči. Nevýhoda těchto značkových hakisaků je, že jsou dnes u nás málo k sehnání. Pletené koupíte v hračkářství nebo u vietnamců, značkové ze zahraničí nebo přes hráče přímo.
Boty
 adidas-rod-laver.gif  Nevhodné jsou sandále, nazouváky, zimní boty nebo levné tenisky od vietnamců. Pro hakis se hodí většina sportovní obuvi, která má širší a rovnou špičku, nejlepším typem jsou asi skejty. Na začátek a hru bez freestyle jsou však vhodné téměř jakékoli uzavřené boty.
Oblečení
Bez názvuf.gif   Dá se hrát prakticky v čem chcete, ale nejlepší je asi triko nebo tílko a kraťasy. Něco spíš uplejšího než volného. Taky lze sehnat profesionální vybavení pro Footbag, což je jsou třeba boty Quantum nebo starší Rod Laver - oboje boty vyvinuté pro Footbag a používané světovými mistry.

Tip: Když hrajete, je lepší nemít nic v kapsách (vadí při hře).

 

Asi nejvíce informací a zajímavostí obecně o Footbagu najdete na stránkách ČFA - České Footbagové Asociace www.footbag.cz odkud jsem také čerpal.

TOPlist
Your life, your freestyle!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one